Powody, dla których warto zdecydować się na wynajem szalunków

Powody dla ktorych warto zdecydowac sie na wynajem szalunkow

Powody, dla których warto zdecydować się na wynajem szalunków

W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost obrotów w branży budowlanej. Ma to bezpośredni związek z ogólną poprawą warunków życia w naszym kraju. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na nowe domy oraz mieszkania. Bez względu na to, czy realizacją inwestycji budowlanej zajmuje się duże przedsiębiorstwo, czy osoba prywatna, do wznoszenia poszczególnych elementów konstrukcyjnych, takich jak sufity, ściany, podpiwniczenia czy schody, niezbędne jest specjalne szalowanie. Szalunek jest gwarancją prawidłowego oraz bezpiecznego stawiania konstrukcji betonowych czy żelbetowych. Wykonane z wysokiej klasy materiały zapewne pomogą zaoszczędzić nasz czas oraz pieniądze.

Szalowanie – czym jest?

Szalowanie, zwane inaczej deskowaniem, to rodzaj tymczasowej konstrukcji, która wykorzystywana jest podczas wznoszenia rozmaitych elementów konstrukcyjnych. W trakcie budowy szalunki najczęściej wykonane z drewna, wodoodpornej sklejki lub metalu, wypełniane są ciekłym betonem, który po zastygnięciu tworzy niezwykle trwałą konstrukcję betonową lub żelbetonową o wybranym kształcie i rozmiarze.

Szalunki – zalety wypożyczenia gotowych konstrukcji

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się wypożyczalnie szalunków. Oczywiście deskowanie można wykonać samodzielnie, jednakże jest to niezwykle pracochłonny oraz kosztowny proces. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są szalunki na wynajem. Wynajem szalunków jest opłacalny pod względem finansowym, gdyż nie ponosimy kosztów związanych z konserwacją oraz przechowywaniem nierzadko bardzo dużych elementów. Szalunki na wynajem oszczędzając też czas, jaki musielibyśmy włożyć w ich projektowanie oraz budowę. Angażowanie dodatkowych pracowników narażałoby nas ponadto na dodatkowe koszty.

Dobór szalunków

Specjaliści zatrudnieni w firmach zajmujących się wynajmem szalunków z pewnością udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące wyboru zestawu szalunków. Wywiad przeprowadzony z klientem umożliwia bowiem dobranie konstrukcji, która najlepiej sprawdzi się w wybranym projekcie. Wielkość, materiał wykonania, rodzaj potrzebnego zbrojenia oraz typ wznoszonej konstrukcji to tylko niektóre parametry, na które warto w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę. Inny sprzęt potrzebny będzie do wznoszenia ścian, a inny do budowy schodów czy sufitów. Warto podkreślić, że wypożyczalnia szalunków poza ich udostępnianiem, gwarantuje również transport na miejsce budowy oraz dostarczenie wszystkich niezbędnych elementów potrzebnych do montażu. Wypożyczalnie szalunków zapewniają w pełni bezpieczne i całkowicie funkcjonalne elementy konstrukcyjne. Wszystko to za sprawą okresowych kontroli, których zadaniem jest sprawdzenie stanu technicznego wszelkich elementów, które udostępniane są klientom.

Na przestrzeni lat forma szalunków ulegała zmianie. Powodem tego były zmieniające się potrzeby klientów. Dziś szalunki wykonane są z wysokiej klasy materiałów, które pozwalają na szybkie wznoszenie trwałych, betonowych konstrukcji. Dzięki nim budowa apartamentowca czy niewielkiego domu jednorodzinnego, może przebiegać bez zakłóceń, zgodnie z planem prac. Decydując się na szalunki na wynajem, wybieramy wysokojakościowy produkt i bezpieczne dostarczenie sprzętu na miejsce budowy. W tym przypadku nie ma mowy o ponoszeniu przez klienta dodatkowych kosztów tytułem wynajmu sprzętu. Wszystkie warunki określone w umowie gwarantują bowiem pełne bezpieczeństwo osobom wybierającym wynajem szalunku.

źródło: szalunkiweb.pl – szalunki stropowe

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *