Jak dbać o kostkę brukową i beton?

impregnat kostka brukowa

Jak dbać o kostkę brukową i beton?

Kostka brukowa jest bardzo popularna przez swoje szerokie zastosowanie. Jest dość tania, wytrzymała i dodatkowo można stworzyć z niej dekorację ogrodu. Jednak tak samo jak beton, wymaga ona specjalnej pielęgnacji, aby na długo móc cieszyć się jej czystością i wytrzymałością.

Kostka brukowa

Kostka brukowa to idealne rozwiązanie na stworzenie efektownego chodnika oraz ścieżek na podwórku i w ogrodzie. Jest nie tylko niezwykle funkcjonalna, ale też dekoracyjna. Wiele kształtów i kolorów do wyboru pozwala stworzyć piękne wzory, które ozdobią naszą przestrzeń. Kostka brukowa jest także doskonałym produktem do stworzenia praktycznego miejsca do biesiadowania na świeżym powietrzu, które z pewnością będzie wyglądać dużo bardziej efektownie niż na przykład wylewka betonowa.

Na początku, po ułożeniu kostki brukowej na podwórku prezentuje się ona schludnie i estetycznie. Jednak narażona na czynniki atmosferyczne i zwykłą eksploatację, może stracić swój urok. Po kostce codziennie chodzimy i jeździmy samochodem. Może to spowodować zabrudzenie, które zniszczy jej nienaganny wygląd. Dlatego warto regularnie stosować impregnaty do kostki brukowej, które pozwolą na długo zatrzymać jej świeży wygląd. Dostępne na rynku materiały są nie tylko łatwe w użyciu, ale też bezpieczne dla struktury kostki.

Materiały impregnacyjne warto stosować na wiosnę, jeszcze przed okresem letnim, w którym kostka brukowa jest najbardziej narażona na eksploatację, a tym samym zabrudzenia. To właśnie w letnie, słoneczne dni spędzamy najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Aby umilić sobie ten wspaniały czas, należy wcześniej zadbać o ochronę kostki, aby w okresie wzmożonego grillowania móc cieszyć się czystą i zadbaną kostką brukową, która nie zniszczy estetyki ogrodu.

Specjalne impregnaty do kostki brukowej zabezpieczą ją przed deszczem, plamami z oleju i zwykłymi zanieczyszczeniami spowodowanymi użytkowaniem.

Impregnacja kostki brukowej wydłuży także jej okres świetności. Ochroni to jej powierzchnię przed pęknięciami i odpryskami. Dodatkowo składniki impregnatów pomogą ponownie wydobyć kolor elementów i sprawią, że będą wyglądały jak świeżo położone.

Środek, taki jak silikonowy impregnat do kostki brukowej od firmy Kosbud ułatwi czyszczenie ułożonej kostki i ochroni przed nadmiernym ubytkiem piasku wypełniającym przestrzenie między kostkami. Co więcej, dzięki właściwej impregnacji zapomnimy o chwastach i pojawiającym się na powierzchni kostki mchu.

Właściwości ochronno-dekoracyjne impregnatów zachęcają do regularnego stosowania. Warto przekonać się, o ile łatwiejsze będzie utrzymanie kostki brukowej w nienagannym stanie przy użyciu impregnatu.

Impregnacja betonu

Beton staje się coraz bardziej popularny i modny. Obecnie znajdziemy go nie tylko na ziemi i schodach, ale także jako dekorację ogrodu i domu. Wewnątrz budynków możemy go zobaczyć na ścianach jako ozdobne płyty z betonu architektonicznego, na blatach kuchennych czy parapetach. Aby beton prezentował się schludnie i czysto należy regularnie go impregnować – bez względu czy posiadamy go wewnątrz budynku czy w ogrodzie.

Beton jako materiał jest porowaty i chłonny, więc należy uszczelnić go i ochronić przed działaniem wody. Bezbarwne impregnaty pomogą zachować jego estetyczny wygląd. Dodatkowo zwiększą też trwałość betonu i zapobiegną jego pękaniu i odpryskom.

Dla osób, które chcą nadać przedmiotom wykonanym z betonu odrobinę koloru, mogą wypróbować impregnaty z barwnikiem, które nie tylko chronią powierzchnię, ale też ładnie ją ozdobią.

Jak działa silikonowy impregnat do betonu Kosbud?

  •         wzmacnia strukturę betonu,
  •         chroni przed wchłanianiem brudu i zanieczyszczeń,
  •         ułatwia czyszczenie betonu i poprawia jego wygląd,
  •         zmniejsza pylenie z posadzek i schodów betonowych,
  •         uszczelnia powierzchnię i zabezpiecza ją przed wchłanianiem wilgoci.

Impregnacja betonu i kostki brukowej jest bardzo łatwa i nie wymaga fachowej wiedzy. Regularna impregnacja zapewnia piękny wygląd podwórka i zminimalizuje ryzyko uszkodzeń.

Źródło: Kosbud

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *