Sezon na mycie okien w pełni – czego będziesz potrzebować?

mycie okien

Sezon na mycie okien w pełni – czego będziesz potrzebować?

Sezon wiosenno-letni sprzyja częstemu zabrudzaniu się szyb – suche okresy na przemian z deszczami będą powodować zabrudzenia. Pojawiające się na oknach smugi dla wielu kobiet są powodem do frustracji. Jak zadbać o czystość okien i myć je efektywnie? O jakich akcesoriach warto pomyśleć?

Nadchodzący sezon wiosenny będzie oznaczał tylko jedno w wielu polskich domach. Ogromne porządki w każdej części pomieszczeń. Angażując całą rodzinę, partnera pragniemy odświeżyć swój kąt, aby był gotowy na nadchodzącą wiosnę. Czyste okna

Mycie wstępne

Najpierw należy usunąć całkowicie kurz, piasek, bądź inne niespodzianki zostawione np. przez ptaki. Obowiązkowym elementem powinno być też umycie framug, nierzadko białych, na których bardzo widoczne są wszelkie zabrudzeni.. Do tego wszystkiego potrzebować będziemy ciepłej wody, ścierki do okien, która umożliwi dokładne usunięcie brudu. Należy pamiętać o tym, by dobrze wyciskać używane akcesoria – gąbki lub ścierki – nie chcemy, by woda znalazła się w niechcianych miejscach. Jeśli woda nie radzi sobie z tłustymi plamami na framugach, należy wybrać odpowiednio do tego przeznaczony preparat np. z firmy CIF.

Blask w każdym calu

Po zakończeniu pierwszego etapu jesteśmy w stanie zabrać się za wszystkie smugi, które są tak często powodem frustracji. Na tym etapie najczęściej będziemy potrzebować wiadra z ciepłą wodą i specjalnym preparatem do szyb, zmywak baranekściągaczka gumowa oraz ewentualnie kij teleskopowy Vileda, który pomoże dotrzeć do odległych zakamarków. Metody są oczywiście różne. Jedni decydują się na mycie ręczne, spryskując płynem do szyb powierzchnię okien, inni przygotowują roztwór z płynem i wykorzystują dodatkowe akcesoria. Niezależnie od wybranej metody warto zaplanować mycie okien w takiej porze, by słońce nie padało bezpośrednio na zmywaną powierzchnię – szybkie wysychanie płynu będzie sprzyjać powstawaniu smug. Całkowity proces mycia okien może wydawać się początkowo skomplikowany, lecz dwuetapowe mycie okien pozwoli nam uzyskać lepsze efekty i nie będziemy musieli powtarzać tej czynności zbyt często.

Warto pomyśleć o aspekcie ekologicznym. Należy rozsądnie korzystać z wody, która staje się powoli coraz trudniej dostępna. Dobrym rozwiązaniem będą też akcesoria takie jak ściągaczka do mycia okien czy odpowiednie ściereczki, które można wykorzystać wielokrotnie. To dobre rozwiązanie nie tylko dla naszego portfela, ale także dla środowiska. Zamiast kupować kolejne rolki ręczników papierowych lepiej po zakończonym myciu wrzucić ścierki do pralki, by móc skorzystać z nich przy kolejnym myciu okien. Wybierając sprawdzony płyn do mycia szyb, zyskujemy też pewność, że szybciej osiągniemy zadowalający efekt i będzie on utrzymywał się przez dłuższy czas.

źródło: magazynczystosci.com – chemia profesjonalna

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *