Dlaczego warto wypożyczyć sprężarkę powietrza?

sprezarka tlokowa almig 6002

Dlaczego warto wypożyczyć sprężarkę powietrza?

W wielu przypadkach wynajem sprężarek ma swoje racjonalne uzasadnienie. Zdarza się, że wynajem to jedyne rozwiązanie dla młodych przedsiębiorstw oraz firm o niepewnej pozycji na rynku. Dlatego też, warto jest zastanowić się nad tą kwestią, ponieważ zakup nowego sprzętu zawsze wiąże się z obciążeniem finansowym, które należy rozpatrywać w perspektywie wielu lat.

Wynajem sprężarek dla nowopowstałych firm i przedsiębiorstw o niepewnej pozycji na rynku
Wynajmowanie sprężarek, wbrew pozorom nie nastręcza żadnych trudności. Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na zakup nowego sprzętu musi wiedzieć, że wybór sprężarki, szczególnie tej nowoczesnej, pochodzącej od renomowanych producentów, z pewnością będzie wiązał się z przymusem wydania sporej ilości gotówki. Nie każda firma przygotowana jest na tego typu koszty. Zdarza się, iż niepewna sytuacja na rynku, agresywne otoczenie czy zmieniająca się koniunktura, drastycznie wpływają na stabilność finansową firmy. Może okazać się, że planowany biznes czy działalność oparta o wykorzystanie sprężarek i produkcję sprężonego powietrza, w danym momencie jest nierentowna, nieopłacalna i wymagająca zmiany lub przebranżowienia się. 

Dlaczego wynajmowanie kompresorów przemysłowych jest korzystnym rozwiązaniem

Wynajem sprężarek ma dwie podstawowe zalety. Po pierwsze żaden właściciel przedsiębiorstwa nie obciąża się ani kredytowaniem, ani leasingowaniem, ani żadnymi innymi formami wydatkowania, realizowanego na poczet zakupu nowego kompresora przemysłowego. Ponadto, wynajmowany sprzęt niczym nie różni się od tego, który nabywa się za gotówkę. Firmy specjalizujące się w wynajmie sprężarek gwarantują nowoczesne i zaawansowane technologicznie kompresory przemysłowe, które mogą z powodzeniem sprostać oczekiwaniom wielu współcześnie działających zakładów przemysłowych, firm usługowych oraz innych przedsiębiorstw, w których na co dzień lub od czasu do czasu, wykorzystuje się sprężone powietrze

Wynajem kompresorów – zalety tego rozwiązania 

Jeśli firma posiada ugruntowaną i stabilną pozycję na rynku, zaś jej klienci to kontrahenci sprawdzeni, rzetelni oraz zawierający bardzo długie umowy o współpracy, wówczas obawa o nie rentowność wynikającą z zakupu sprężarki jest bezzasadna. W przypadku bardzo młodych przedsiębiorstw i nowopowstałych firm obawa o utratę klienteli bądź też zaniechanie produkcji artykułów, które wytwarza się przy pomocy kompresorów przemysłowych jest poważnym i realnym zagrożeniem. Wynajem sprężarek nie wiąże się z żadnymi obostrzeniami, mogącymi kolidować z dobrym interesem firmy. 

Transparentna umowa najmu sprężarek 

Umowa najmu skonstruowana jest w sposób transparentny i jak najbardziej uczciwy, dlatego też właściciel ma świadomość, na co się decyduje i jakie korzyści będzie miał z wynajmu sprężarki. Ponadto, w umowie zawarte są dokładnie wyliczone prawa i obowiązki, jakie przysługują, zarówno wynajmującemu, jak i podmiotowi, który trudni się wynajmem kompresorów przemysłowych. Wynajem sprężarek ma to do siebie, że oprócz natychmiastowego otrzymania wybranego przez siebie modelu sprężarki, można również liczyć na to, że sprzęt ten będzie regularnie serwisowany i konserwowany przez autoryzowany serwis sprężarek. 

Użytkownik zawsze ma możliwość zwrócenia się do serwisu i poproszenia ich o pomoc, w naprawie jakiejkolwiek usterki. Wynajem sprężarek pozwala na idealne dopasowanie sprzętu do potrzeb konkretnej firmy, ale bez konieczności inwestowania dużych środków finansowych. Z umowy wynajmu można zrezygnować w okresie spadku zainteresowania usługami i artykułami wytwarzanymi przy pomocy sprężonego powietrza, ale również po zakończeniu okresu obowiązywania danej umowy. 

Podsumowując, korzystanie z usług wynajmu sprężarek przemysłowych daje możliwość realizowania procesu produkcji bez konieczności wydatkowania wysokich kosztów związanych z zakupem sprzętu. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest pozyskanie sprężarki wraz z usługami dodatkowymi – serwisem, ubezpieczeniem i konserwacją sprzętu wykonywanymi przez firmę realizującą usługi wynajmu kompresorów

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza

 

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *