Korekta powiek – prosty sposób na młodzieńczy wygląd niezależnie od wieku

Korekta powiek – prosty sposob na mlodzienczy wyglad niezaleznie od wieku

Korekta powiek – prosty sposób na młodzieńczy wygląd niezależnie od wieku

Wraz z upływem czasu powieki zaczynają tracić młodzieńczy wygląd – opadają, wiotczeją i pokrywają się zmarszczkami. W większości przypadków makijaż nie jest w stanie ukryć niedoskonałości. Sekretem świeżego spojrzenia jest korekta powiek, dzięki której skóra wokół oczu zostaje wygładzona i uniesiona, a oczy niezależnie od wieku wyglądają młodo i promiennie.

Dlaczego nasz wiek jest widoczny przede wszystkim w spojrzeniu?

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i cienka, dlaczego w przypadku braku odpowiedniej pielęgnacji, bardzo szybko ulega procesom starzenia. Zjawisko utraty kolagenu mogą przyspieszać takie czynniki jak zła dieta, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne czy stosowanie używek. Szybkość starzenia się jest również kwestią genetyczną, na którą zasadniczo nie mamy wpływu. W wielu przypadkach sprawdzi się korekta powiek górnych i dolnych, umożliwiająca redukcję worków pod oczami czy nieestetycznego nadmiaru skóry na powiekach.

Na czym polega zabieg korekty powiek?

Korekta powiek jest zabiegiem, który opiera się na usunięciu nadmiaru tłuszczu, skóry i mięśni z okolicy okołogałkowej. Jest bezbolesna, trwa nie dłużej niż półtorej godziny i nie wymaga hospitalizacji. Specjalistyczne techniki i nowoczesne urządzenia wykorzystywane do przeprowadzania zabiegu, sprawiają, że blizna pozabiegowa jest praktycznie niewidoczna. Efekt korekty jest natomiast trwały. Bezpośrednio po operacji zalecane jest spanie na wznak, oszczędzanie oczu oraz zrezygnowanie z makijażu oka przez przynajmniej tydzień od zdjęcia szwów. W tym przypadku należy również ograniczyć wszelkie aktywności fizyczne i nie narażać skóry na promieniowanie słoneczne. Zalecanie są natomiast chłodzące okłady oraz specjalne krople do oczu.

Dlaczego warto zdecydować się na korektę powiek?

Opadające powieki są nieestetyczne i postarzające, a w wielu przypadkach ograniczają również pole widzenia i pogłębiają wady wzroku. Ponadto, zmarszczki wokół oczu trudno ukryć nawet profesjonalnie wykonanym makijażem. Korekta powiek to zabieg zalecany przez najlepszych specjalistów. Po pierwsze, jest ona jednorazowa, a efekty utrzymują się przez wiele lat. Po drugie, rana szybko się goi i nie zostają po niej żadne widoczne ślady. Po trzecie, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny, a przy tym w pełni bezpieczny dla pacjenta. Co więcej, daje on pełną satysfakcję niezależnie od płci czy wieku. Korekta powiek to łatwy sposób, by odmłodzić całą twarz przy zastosowaniu tylko jednego zabiegu. Świeże, głębokie spojrzenie i gładka skóra pozbawiona zmarszczek to bowiem wyznacznik młodego wyglądu i gwarancja dobrego samopoczucia, a tym samym pewności siebie.

Każda osoba niezależnie od wieku chciałaby wyglądać pięknie i jak najdłużej zachować młody wygląd. Może w tym pomóc odświeżenie okolicy oczu, czyli obszaru twarzy, który przykuwa najwięcej uwagi i manifestuje nasze wnętrze. Mało inwazyjny, bezpieczny i niemal bezbolesny zabieg korekty powiek może trwale odmłodzić nasze spojrzenie, ale w każdym przypadku konieczna jest konsultacja ze specjalistą oraz dobór odpowiedniej techniki zabiegu.

Źródło: klinikakrajewski.pl – medycyna estetyczna Radom

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *