Zwiększ efektywność analizy danych w Twojej firmie

Zwieksz efektywnosc analizy danych w Twojej firmie 2

Zwiększ efektywność analizy danych w Twojej firmie

W prowadzeniu biznesu i podejmowaniu ważnych decyzji w firmie, kluczową rolę odgrywa zbieranie i opracowywanie danych. Informacje powinny być przedstawione w przejrzysty sposób. Dlatego w dobie coraz większego postępu każde przedsiębiorstwo potrzebuje nowoczesnego oprogramowania do raportowania wyników finansowych. To narzędzie, które jest coraz częściej wykorzystywane przez menedżerów i analityków w firmach.

Cechy dobrego programu do raportowania

Dobry program do raportowania wyników finansowych umożliwia zbieranie danych oraz prezentowanie raportów finansowych w prosty, przejrzysty sposób. Można go dostosować do potrzeb menedżerów zarządzających sprzedażą i analityków finansowych. Funkcjonalne opcje pozwalają tworzyć przejrzyste wykresy, tabele i kokpity z wynikami finansowymi. Można go połączyć z danymi finansowo-księgowymi, dzięki czemu usprawnia pełne raportowanie finansowe. Automatycznie generuje wyniki finansowe. Kolejną funkcją dobrego programu jest raportowanie sprzedaży. System powinien umożliwiać zmapowanie modelu biznesowego firmy, przez umieszczenie w nim struktury organizacyjnej, produktów oraz bazy klientów. Dzięki temu można uzyskać wszystkie potrzebne zestawienia w jednym miejscu. W połączeniu ze źródłowymi systemami przyspiesza raportowanie przepływów finansowych. Manualne tworzenie zestawień finansowych lub sprzedaży zabiera mnóstwo czasu oraz obarczone jest ryzykiem pomyłki, która może być kosztowna dla firmy.

Jaki program do raportowania wyników finansowych wybrać?

Na rynku pojawiają się coraz nowsze programy, które umożliwiają raportowanie sprzedaży i tworzenie zestawień finansowych. Jednym z nich jest FlexiReporting. Narzędzie posiada wiele opcji, które przyspieszają i ułatwiają przygotowywanie informacji. Najważniejszą z nich jest automatyczne tworzenie raportów, wykresów i zestawów informacji potrzebnych menedżerom i analitykom do prognozowania. To solidna baza danych, którą można stworzyć dla wielu działów firmy, ponieważ umożliwia pracę kilku użytkownikom jednocześnie. Dlatego nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na dodatkowe oprogramowania dla każdego działu. Odpowiednio zoptymalizowany system pozyskuje informacje z wielu źródeł, automatycznie tworzy raporty i wykresy pomocne przy podejmowaniu decyzji w firmie. FlexiReporting gromadzi i przetwarza wszystkie informacje w celu stworzenia pełnej analizy wydajności i sprzedaży w firmie.

Do największych zalet FlexiReporting należą:

  • automatyczne zbieranie danych z kilku działów jednocześnie,
  • prezentacja danych w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla użytkowników,
  • możliwość korzystania z MS Excel przez tworzenie potrzebnych wykresów, analiz i statystyk,
  • łatwe tworzenie formularzy planowania, zbieranie informacji z różnych działów firm oraz ich konsolidacja w przejrzysty sposób,
  • tworzenie prognoz finansowych i sprzedażowych w firmie,
  • usprawnienie przepływu informacji oraz możliwość aktualizacji prognoz na każdym etapie planowania,
  • opcja tworzenia formularzy w dowolnych formatach,
  • szybka edycja danych i prognoz,
  • obsługa wielu walut i działanie w środowisku międzynarodowym,
  • opcja przypisania indywidualnych uprawnień każdemu użytkownikowi.

FlexiReporting to program, który tworzy elastyczną bazę danych, umożliwiającą zmapowanie modelu biznesowego firmy. System można łatwo dopasować do potrzeb organizacji i jest intuicyjny w obsłudze. Nie wymaga odbywania dodatkowych szkoleń. Warto pamiętać, że w dobie postępu i dużej konkurencji szybkość podejmowania decyzji może mieć kluczowe znaczenie dla biznesu. Aby było to możliwe, niezbędne jest efektywne raportowanie danych. FlexiReporting pozwoli Ci efektywnie gromadzić informacje z rożnych działów firmy i przetwarzać je w czytelne raporty dla zarządu. Na ich podstawie łatwiej będzie Ci zarządzać przedsiębiorstwem i jego zasobami.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *