Proste i tanie akcesoria, które urozmaicą Twój trening

Proste i tanie akcesoria ktore urozmaica Twoj trening

Proste i tanie akcesoria, które urozmaicą Twój trening

Zdrowy styl życia i uprawianie aktywności fizycznej stały się ostatnimi czasy bardzo modne. Trendy obowiązujące w mediach oraz na portalach społecznościowych powodują, że niemal każdy, niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu, chce cieszyć się dobrą kondycją i atrakcyjną sylwetką. Siłownie pękają w szwach, lecz są i tacy, którzy w natłoku codziennych obowiązków mają mało czasu, więc preferują wykonywanie ćwiczeń w zaciszu domowym. Nawet kilkuminutowy, lecz wykonywany regularnie trening w przerwach pomiędzy innymi zajęciami może przynieść dobre wyniki. Bardziej spektakularne efekty będziemy w stanie osiągnąć, korzystając z nowinek technicznych i sportowych gadżetów. Wbrew obiegowym opiniom, nie trzeba na nie wydawać fortuny.

Daj się naciągnąć na dobry sprzęt!

Dobrze rozciągnięte mięśnie to podstawa przed każdym treningiem, warto więc optymalnie je rozgrzać. Fachowo wykonana rozgrzewka eliminuje lub znacznie ogranicza ryzyko kontuzji, które mogą narazić każdego sportowca na wielodniowe przestoje. Do prostego przygotowania się do wysiłku wystarczy zwykła skakanka, z której korzystają, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Hitem są skakanki z licznikiem skoków. Rozciąganiu służą także gumy treningowe i ekspandery. Te pierwsze są zasadniczo tańsze i bardziej uniwersalne, ponieważ pozwalają ćwiczyć różne partie ciała, jak brzuch, pośladki, czy łydki. Te drugie wyposażone są dodatkowo w funkcjonalne uchwyty i mogą także być stosowane w celu urozmaicania ćwiczeń ogólnorozwojowych. Na rynku dostępne są różne rodzaje ekspanderów, wśród których największą popularnością cieszą się podłużne modele z klingami na końcach. Często wybierane są także ekspandery-koła oraz ekspandery-ósemki. Taśmy i ekspandery są też doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dochodzą do pełnej sprawności po wypadkach i urazach. Do tego zestawu możemy dodać różnego rodzaju ciężarki i hantle, by nasz trening był jeszcze bardziej wydajny.

Domowy fitness dla każdego

Początkujący sportowcy często zastanawiają się, na czym polega fenomen stepów treningowych. Może się wydawać, że ćwiczenie na tego typu sprzęcie polega po prostu na trywialnym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia. W rzeczywistości stepper wymaga dobrej koordynacji i precyzji. Step treningowy pozwala wykonywać ćwiczenia o zróżnicowanym stopniu zaawansowania. Platforma może posłużyć do uprawiania dynamicznego aerobiku w rytm muzyki. Ćwiczenia tego typu angażują wszystkie mięśnie, ujędrniając te obszary naszego ciała, na które najczęściej narzekamy. Codzienne wylewanie potu na stepperze pozwoli zmieścić się w ulubioną kreację i zachować kuszącą figurę. Teraz za niewielkie pieniądze można mieć we własnym domu przyrząd znany z siłowni i sal gimnastycznych na całym świecie.

Łatwe i przyjemne modelowanie sylwetki

Wiele pań, które rozpoczynają swą przygodę ze sportem, chce zrzucić zbędne kilogramy i zyskać talię osy, jednakże bez nabrania masy mięśniowej w newralgicznych miejscach, jak chociażby łydki czy biceps. Idealnym i ekonomicznym rozwiązaniem jest piłka gimnastyczna. Trening na piłce jest w pełni bezpieczny. Korzystają z niego nawet kobiety ciężarne, które chcą zadbać o szybszy i łatwiejszy poród. Dzięki piłce ćwiczymy równowagę i koordynację. Ten przyrząd może także służyć do uprawiania jogi. Obok tradycyjnych piłek w sprzedaży dostępne są również piłki: korekcyjne, balastowe, artystyczne, ogólnorozwojowe oraz do pilatesu. Ćwiczenia z piłką są również dobrą alternatywą dla świeżo upieczonych mam, które chcą wrócić do formy, lecz opiekując się maleństwem, nie mają czasu na wyjścia z domu.

Trening czyni mistrza!

Bogaty asortyment przyrządów i sprzętów na każdą kieszeń dostępnych w sklepach sportowych, z pewnością stanowi zachętę do podjęcia aktywności fizycznej. Oczywiście należy pamiętać, że nawet najwyższej klasy asortyment treningowy nie zastąpi motywacji i zapału do pracy nad sobą. Zadowalające rezultaty będą zatem kwestią osobistego zaangażowania, choć nowoczesny sprzęt niewątpliwie jest w stanie znacząco przyspieszyć realizację wyznaczonych celów treningowych.

Trainingshowroom.com – sztangi, mata do jogi

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *