Czy depilacja laserowa laserem Vectus jest bezpieczna? – poradnik

Czy depilacja laserowa laserem Vectus jest bezpieczna – poradnik

Czy depilacja laserowa laserem Vectus jest bezpieczna? – poradnik

Depilacja to szybki i skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Można ją wykonywać na wiele sposobów, jednak obecnie najpopularniejszą na rynku metodą jest depilacja laserowa laserem Vectus. Wybór szybkiego i skutecznego sposobu usuwania zbędnego owłosienia, znacząco skróci czas, który każdego dnia poświęcamy na pielęgnację swojego ciała.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Laser Vectus jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn niezależnie od wieku, koloru skóry czy rodzaju owłosienia. Depilacja laserowa to najszybszy sposób na pozbycie się włosków z wybranego obszaru ciała, dlatego zabieg z wykorzystaniem lasera Vectus przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które cenią sobie czas i wygodę. Laser Vectus sprawdza się również w przypadku ludzi zmagających się z nadmiernym owłosieniem, zapaleniem mieszków włosowych czy wrastaniem włosków.

Depilacja laserem diodowym Vectus nie zalecana jest natomiast kobietom karmiącym lub w ciąży w trosce o zdrowie matki i dziecka. Ponadto z zabiegu nie mogą skorzystać osoby będące w trakcie terapii retinoidami, posiadające rozrusznik serca oraz przyjmujące leki obniżające krzepliwość krwi. Wśród schorzeń wykluczających zabieg laserem Vectus należy wymienić przede wszystkim łuszczycę, epilepsję, bielactwo czy cukrzycę.

Przygotowanie do zabiegu

Skóra poddawana zabiegowi usuwania owłosienia przy wykorzystaniu lasera Vectus nie może być uszkodzona. Na cztery tygodnie przed zaplanowanym zabiegiem należy zaprzestać opalania ciała oraz stosowania samoopalaczy i innych preparatów brązujących. Warto również regularnie aplikować nawilżające preparaty z filtrem, w celu ochrony naskórka oraz eliminacji wszelkich podrażnień. Specjaliści zalecają także rezygnację z kosmetyków bogatych w witaminę A i C. W celu zwiększenia skuteczności depilacji przed zabiegiem nie należy natomiast stosować innych metod usuwania zbędnego owłosienia, takich jak wosk czy depilator.

Bezpośrednio przed zabiegiem warto zadbać przede wszystkim o głębokie nawilżenie skóry, gdyż skóra sucha jest najbardziej podatna na podrażnienia. Należy również usunąć włoski z wybranej partii ciała za pomocą maszynki jednorazowej.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Odpowiednio przygotowana skóra nie odczuje skutków zabiegu z wykorzystaniem lasera Vectus. Warto podkreślić, że metoda ta jest całkowicie bezpieczna zarówno dla osoby depilowanej, jak również dla kosmetologa obsługującego laser Vectus.

Laser Vectus to laser diodowy o długości wiązki światła 810 nm. Wykorzystuje on najnowsze rozwiązania technologiczne, dlatego gwarantuje efekt gładkiego ciała na długi czas. Fototermoliza selektywna sprawia, że uszkodzeniu nie ulegają tkanki otaczające cebulki włosów. System chłodzenia skóry w trakcie zabiegu (Advanced Contact Cooling) oraz szkło szafirowe, którym została pokryta głowica lasera Vectus, sprawiają, że podczas zabiegu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu czy bólu. Ryzyko poparzenia eliminuje natomiast technologia Skintel, która na podstawie ilości aktywnej melaniny w skórze automatycznie dopasowuje optymalną moc urządzenia oraz właściwy czas naświetlania.

Laser diodowy Vectus posiada certyfikat FDA, który potwierdza bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów. W urządzeniu zostały bowiem wykorzystane zaawansowane technologie, które gwarantują pełen komfort i bezpieczeństwo zabiegu.

Efektywność lasera diodowego Vectus

Zaletą lasera diodowego Vectus jest dostępność końcówek zabiegowych w różnych rozmiarach, co zapewnia pełną precyzję niezależnie od depilowanej partii ciała. Wiązka światła wytwarzana przez laser Vectus jest jednolita i sprawia, że koagulacja włosków na całym obszarze okienka zabiegowego jest jednakowa. Ponadto urządzenie wykorzystuje technologię Photon Recycling SM. Lustra umieszczone na głowicy lasera Vectus sprawiają, że strumień świetlny odbity od skóry jest ponownie wykorzystywany.

Przebieg zabiegu

Depilacja laserowa laserem Vectus przebiega szybko i sprawnie dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Bezpośrednio przed zabiegiem, za pomocą czytnika Skintel mierzony jest poziom melaniny w skórze na obszarze, który ma zostać poddany działaniu lasera. Na tej podstawie urządzenie automatycznie ustala indywidualne parametry zabiegu. Następnie po przyłożeniu głowicy lasera z odpowiednią końcówką do depilowanej partii ciała, urządzenie emituje wiązkę światła, która pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik. W ten sposób trwałemu uszkodzeniu ulega macierz włosa.

Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserowej laserem Vectus?

Szybki tryb życia, względy zdrowotne i wysoka efektywność to tylko niektóre czynniki, które skłaniają do skorzystania z depilacji laserowej laserem Vectus. Najnowsze technologie zastosowane w urządzeniu sprawiają, że zabieg jest całkowicie bezpieczny, komfortowy i pozwala trwale pozbyć się problemu nadmiernego i zbędnego owłosienia. W każdym przypadku warto wybierać kliniki czy gabinety, które dysponują doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą.

Źródło: Depicare.pl – depilacja nóg

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *