Folia poliolefinowa – zalety, zastosowanie

opakowanie folia

Folia poliolefinowa – zalety, zastosowanie

Folia poliolefinowa znajduje szerokie zastosowanie w procesie pakowania wszelkiego rodzaju produktów. Wśród jej zalet należy wymienić dużą wytrzymałość oraz wysokie walory estetyczne. Jakie jeszcze właściwości cechują folię poliolefinową?

Zalety folii poliolefinowej

Folia poliolefinowa jest folią wielowarstwową, dzięki czemu cechuje ją niezwykle wysoka wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Stanowi solidną ochronę nie tylko podczas przechowywania produktów, ale także podczas ich transportu. Pozwala to na uniknięcie ewentualnych uszkodzeń, zgnieceń czy obić, zarówno w przypadku artykułów przemysłowych, jak i w przypadku produktów spożywczych. Co istotne, wysoka wytrzymałość idzie tutaj w parze ze stosunkowo niskimi grubościami folii, co przekłada się na zmniejszenie kosztów produkcji finalnego produktu. Oprócz skutecznej ochrony folia poliolefinowa pozwala na uzyskanie bardzo estetycznych opakowań. Cechuje się bowiem wysokimi wskaźnikami przeźroczystości oraz połysku. W ten sposób pozwala na uzyskanie nie tylko trwałych, ale również niezwykle eleganckich i zróżnicowanych pod względem form opakowań.

Folia poliolefinowa pozwala także na wykonanie na jej powierzchni dowolnych nadruków. Nadruki te są trwałe i nie mają żadnego wpływu na zmianę fizycznych oraz chemicznych właściwości folii. W ten sposób producent może uzyskać unikalny charakter pakowanych produktów. Na kwestie estetyczne opakowań z tego rodzaju folii wpływają również jej właściwości termokurczliwe. Umożliwia to idealne dopasowanie się folii do kształtu pakowanego produktu. Dużą zaletą jeśli chodzi o wygodę użytkowania jest z kolei to, że producent oferuje artykuł w dwóch dostępnych wariantach: w formie tradycyjnej taśmy lub w formie półrękawa. Pozwala to na dokładne dopasowanie folii do wykorzystywanych technologii pakowania, a co za tym idzie, na maksymalną optymalizację realizowanego procesu pakowania artykułów.

Co równie istotne, folia poliolefinowa to produkt w pełni ekologiczny, posiadający ograniczony wpływ na środowisko naturalne. Po wykorzystaniu opakowania wykonanego z tego rodzaju folii poddawane jest ono w całości procesowi recyklingu. Co więcej, zarówno podczas jej utylizacji, jak i podczas samego procesu zgrzewania opakowań, nie następuje tutaj uwalnianie żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Również sama folia nie zawiera niebezpiecznych substancji, które miałaby możliwość przeniknięcia do zapakowanego wcześniej produktu. Nie posiada ona także woni oraz smaku, a tym samym nie wpływa na zmianę właściwości smakowych oraz zapachów pakowanej żywności.

Zastosowanie folii poliolefinowej

Wyjątkowe właściwości  oraz duża funkcjonalność folii poliolefinowej decydują o tym, że znajduje ona szerokie zastosowanie w procesie pakowania wszelkiego rodzaju produktów. Gwarancja najwyższej ochrony przed uszkodzeniami, a także zapewnienie wysokich walorów estetycznych sprawiają, że doskonale sprawdza się jako opakowanie artykułów przemysłowych. Dodatkowo folia posiada właściwości termokurczliwe dzięki czemu pozwala na pakowanie nie tylko produktów o prostych kształtach, ale także o tych nieregularnych. W niezwykle efektowny sposób zapakujemy w nią wszelkiego rodzaju pudełka, puszki, kosmetyki, zabawki oraz artykuły dekoracyjne.

Folia poliolefinowa znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w procesie pakowania produktów przemysłowych, ale także produktów spożywczych, a więc pieczywa, owoców, warzyw, wyrobów cukierniczych i wielu innych. Dużą zaletą w tym przypadku stają się specjalne właściwości folii, która po poddaniu jej procesowi perforacji, pozwala opakowanemu produktowi na „swobodne oddychanie”. Dzięki temu żywność zachowuje długotrwałą świeżość oraz cenne wartości smakowe oraz odżywcze. Folia poliolefinowa swoje właściwości zachowuje także w stosunkowo niskich temperaturach co pozwala na jej zastosowanie także w procesie pakowania produktów mrożonych. 

Źródło: RomaFolie – urządzenia i maszyny pakujące, folia termokurczliwa

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *