Drugie życie Twojego telefonu – dlaczego warto skorzystać z usług skupu telefonów?

Drugie zycie Twojego telefonu – dlaczego warto skorzystac z uslug skupu telefonow

Drugie życie Twojego telefonu – dlaczego warto skorzystać z usług skupu telefonów?

Na rynku dostępne są bardzo zróżnicowane modele smartfonów. Nieustanny rozwój technologii sprawia, że stosunkowo często decydujemy się na zakup nowych, bardziej zaawansowanych urządzeń. W każdym przypadku warto jednak dobrze wykorzystać stary sprzęt. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług skupu telefonów komórkowych.

Skup telefonów – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Bardzo często w momencie zakupu nowego telefonu, stary sprzęt przechodzi w posiadanie dzieci lub młodszego rodzeństwa. Jednak, kiedy takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, warto rozważyć oddanie smartfona do skupu telefonów. Zapewne umożliwi to znaczną oszczędność czasu. Wystawienie telefonu w sklepie i internetowym i czekanie na potencjalnych klientów może wymagać sporej cierpliwości. W skupie telefonów komórkowych transakcja przebiega niemal od razu i nie ma też obawy, że klient się rozmyśli.

Sprzedaż telefonów w skupie jest także bardzo bezpieczna. Sprzedający otrzymuje stosowną umowę, na mocy której smartfon i wszystkie prawa do niego, przechodzą na komis. Dzięki temu z pewnością nikt nie zadzwoni po kilku dniach z reklamacją.

Dużą zaletą oddawania smatfonów do skupu telefonów używanych, jest kwestia ochrony środowiska naturalnego i ponownego wykorzystania sprzętu. Wyrzucanie telefonu, który mógłby zostać przez kogoś wykorzystany, jest niestety równoznaczne z marnowaniem możliwości i niepotrzebnym obciążaniem środowiska. Ponadto skup telefonów wiąże się z ochroną przechowywanym w nich danych. Nie ma obawy, że wpadną one w niepowołane ręce i zostaną źle wykorzystane.

Jak działają skupy telefonów komórkowych?

Dużo łatwiej jest kupić dobry smartfon niż go sprzedać. Jednak ratunkiem w takich sytuacjach są skupy telefonów używanych. W zależności wieku urządzenia oraz jego stanu technicznego można oddać go za darmo lub za stosowną opłatą. Z uwagi na coraz nowsze modele smartfonów dostępne na rynku, poszczególne urządzenia elektroniczne bardzo szybko tracą na wartości. Zawsze warto jednak odsprzedać nieużywanego smartfona, zamiast przechowywać go w szufladzie. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się także skupy telefonów uszkodzonych. Bardzo często okazuje się bowiem, że uszkodzona jest tylko obudowa czy ekran, a pozostałe podzespoły są w pełni sprawne i można je ponownie wykorzystać.

Jak wygląda wycena w skupie telefonów komórkowych?

Najbardziej interesującą kwestią, o którą dopytują osoby zainteresowane sprzedażą telefonów, są zasady wyceny. Warunki sprzedaży telefonu są zwykle uzależnione od:

  • ogólnego stanu telefonu – w punkcie następuje dokładne oszacowanie ewentualnych uszkodzeń wewnętrznych i zewnętrznych,
  • wyceny – porównanie cen rynkowych konkretnego modelu,
  • marży – wysokość nadwyżki uzyskanej ze sprzedaży jest kwestią indywidualną, uzależnioną przykładowo od wielkości, renomy czy obszaru funkcjonowania danego skupu telefonów,
  • ustaleń zawartych w umowie – jeśli klient akceptuje warunku, dochodzi do zawarcia umowy i wypłacenia należnej kwoty.

Jeżeli planujemy zakup nowego telefonu, zapewne warto pozbyć się starego modelu, korzystając z usług skupu telefonów komórkowych. Transakcje tego rodzaju są bowiem bezpieczne i szybkie, a pod względem finansowym korzystne dla obu podmiotów.

Źródło: mobisklep.eu – szybka do telefonu

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *