Czym charakteryzują się giętarki segmentowe?

gietarki segmentowe

Czym charakteryzują się giętarki segmentowe?

Aby obróbka metali była możliwa, konieczne jest zastosowanie odpowiednich urządzeń. W zależności od typu wykonywanych prac możemy wyróżnić wiele ich rodzajów. Jednym z nich jest zaginarka segmentowa o najwyższych parametrach jakościowych.

Czym jest zaginarka segmentowa?

Zaginarki segmentowe pozwalają na wykonywanie bardziej zaawansowanych prac niż ma to miejsce chociażby w przypadku zaginarek dekarskich. Dzięki nim możliwe jest gięcie detali typu „skrzynka” lub „pudełko”, czyli z możliwością zaginania trzeciego oraz czwartego boku blachy. Dostępne są długości robocze do 4 metrów. Urządzenia wyposażone są w narzędzia o różnej długości segmentów, od tych bazowych o stałej długości, po krótsze adaptery i narzędzia narożne.

Gdzie sprawdzi się giętarka segmentowa?

Na rynku dostępnych jest wiele giętarek czy zaginarek. Zaginarka z narzędziami segmentowymi posiada szerokie spektrum możliwości. Pozwala na obróbkę nie tylko elementów o sporych rozmiarach, ale także mniejszych detali. Może pracować w trybie półautomatycznym lub w pełni automatycznym, jak w przypadku centr gnących sterowanych CNC. Jest ona urządzeniem niezbędnym w przypadku wielu sektorów przemysłowych oraz budowlanych. Jednak, aby praca przebiegała sprawnie konieczne jest dopasowanie modelu zaginarki do materiału, który będzie obrabiany z wykorzystaniem maszyny.

Zaginarki RAS – profesjonalne urządzenia do obróbki blachy

Przedsiębiorcy chętnie decydują się na rozwiązania oferowane przez niemiecką firmę RAS. W jej asortymencie znajdziemy m.in. zaginarki do przedsiębiorstw branży dekarskiej, wentylacyjnej, producentów fasad, ale także producentów mebli ze stali nierdzewnej, szaf sterowniczych, elektrycznych lub centrali klimatyzacyjnych czy drzwi i ościeżnic. Maszyny napędzane są przez silniki serwoelektryczne, a do ich produkcji wykorzystuje się komponenty najbardziej renomowanych dostawców o najwyższej wytrzymałości. Dobór takich komponentów pozwala przez długie lata cieszyć się wydajną i bezawaryjną pracą urządzeń.

Maszyny do obróbki blachy  

Aby wybrać urządzenie dostosowane do potrzeb zakładu, warto zwrócić się do dostawców, którzy doradzą optymalne rozwiązanie dla potrzeb produkcji, a w razie konieczności będą w stanie dostosować oferowane urządzenia do wymagań klienta. Przykładem może być tutaj firma Polteknik, funkcjonująca na rynku od 1990 roku. Oferuje ona dostęp do szerokiego asortymentu, w którego skład wchodzą między innymi zaginarki segmentowe. Oprócz nich znajdziemy w nim również inne maszyny wykorzystywane do obróbki plastycznej (nożyce gilotynowe, prasy krawędziowe, walcarki do blachy, wykrawarki serwomotorowe, dziurkarki), a także do cięcia termicznego (wycinarki laserowe, wycinarki plazmowe) oraz obróbki powierzchniowej (centra wiertarskie, maszyny do szlifowania i polerowania).

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *