Steruj oświetleniem przy pomocy telefonu. Poznaj nowoczesne rozwiązanie i aplikację mobilną TaHoma

Steruj oswietleniem przy pomocy telefonu

Steruj oświetleniem przy pomocy telefonu. Poznaj nowoczesne rozwiązanie i aplikację mobilną TaHoma

Jeszcze kilka lat temu rozwiązanie rzadko spotykane, teraz coraz częściej traktowane jako standard – nowoczesne systemy sterowania oświetleniem. Czy warto wziąć pod uwagę wyposażenie swojego domu w takie udogodnienie? Jak najbardziej, ponieważ instalacja jest niezwykle prosta, a przynosi wiele korzyści. W skład podstawowego systemu wchodzą zewnętrzne rolety z napędem, pozwalające na całkowite lub częściowe zaciemnienie pomieszczenia. Oprócz nich zestaw obejmuje zdalnie sterowane wtyczki i mikroodbiorniki. Zastosowanie takich rozwiązań czyni mieszkanie bardziej komfortowym i pozwala wykorzystywać światło do wytwarzania pożądanej atmosfery. Na tym rzecz jasna lista zalet się nie kończy. Przyjrzyjmy się na początek trzem powodom, dla których warto wybrać rolety z napędem i połączyć je z systemem sterowania oświetleniem.

Wygoda w użytkowaniu

Dzięki inteligentnym rozwiązaniom, sterowanie oświetleniem staje się prostsze niż dotychczas. Zamiast wydeptywać niezliczone kilometry między włącznikami, wystarczy rozsiąść się na sofie i wybrać potrzebne źródła światła. Innowacyjny system jest kompatybilny z pilotem albo dedykowaną aplikacją TaHoma. Do sprawnego działania wystarczy pobrać ją na swój smartfon i już można cieszyć się wygodą i komfortem. To nie wszystko – rolety z napędem oraz domowe oświetlenie może być sterowane głosem. W tym celu można skonfigurować asystentów głosowych, na przykład Alexa lub Siri. Inteligentny system sterowania jest bardzo intuicyjny i łatwy w użytkowaniu.

Zwiększone bezpieczeństwo

Korzystając z innowacyjnej aplikacji TaHoma, można zwiększyć bezpieczeństwo swoje oraz całej rodziny. Automatyczne rolety z napędem chronią okna przed włamywaczami. Ponieważ oświetleniem można sterować zdalnie, przy pomocy smartfonu, łatwo sprawić wrażenie, że ktoś jest w domu. Nawet będąc na wakacjach, wystarczy jedno kliknięcie, by odsłonić okna i zapalić niektóre światła. Znacząco poprawia to bezpieczeństwo. Posiadając w domu inteligentny system, zawsze można spać spokojnie.

Zabawa światłem jest łatwa

Zdalne sterowanie oświetleniem daje wiele możliwości, jeśli chodzi o kreowanie atmosfery i aranżację wnętrz za pomocą świateł. Jeżeli zależy nam na przytulnym, ciepłym świetle – wystarczy jedno kliknięcie i włączą się odpowiednie lampy. A może zamiast odprężenia, potrzeba atmosfery odpowiedniej do pracy? Drugie kliknięcie i oświetlenie zmienia się w mgnieniu oka. W przypadku problemów ze snem, rolety z napędem pozwalają całkowicie zaciemnić pomieszczenie, dając poczucie komfortu w sypialni. TaHoma daje jeszcze więcej możliwości. Intuicyjny interfejs pozwala zawczasu zaplanować różne scenariusze, a później jednym gestem włączać całe grupy źródeł światła. Kreowanie nastroju, który poprawia samopoczucie, to kolejny powód, dla którego warto zainwestować w innowacyjny system sterowania.

Wybór odpowiedniego systemu

Nowoczesne rozwiązania Somfy, z aplikacją TaHoma na czele, to cała grupa produktów, które trafią w potrzeby każdego klienta. Przed zakupem warto poznać całą ofertę i wybrać te komponenty, które okażą się najbardziej praktyczne. Poniżej wymieniono podstawowe komponenty.

  1. Elektryczne rolety z napędem. Podstawowe wyposażenie, które pozwala częściowo lub całkowicie zaciemnić pokój. Oprócz tego rolety wyciszają pomieszczenie i mają korzystny wpływ na termoregulację (pomiędzy nimi a oknem powstaje poduszka powietrzna)
  2. Zdalnie sterowana wtyczka. To rozwiązanie dedykowane osobom, które chcą włączać lub wyłączać jedno urządzenie, na przykład lampkę nocną, za pomocą pilota
  3. Komplet mikroodbiorników. Ich zadaniem jest sterowanie źródłami światła i mają ogromną zaletę – przy ich instalacji nie trzeba wymieniać wyłączników. Wystarczy zamontować odbiornik w podwieszanym suficie lub tuż za wyłącznikiem

Bez względu na wybór systemów inteligentnego oświetlenia, warto skorzystać z pomocy fachowca. Ekspert dokona montażu całego systemu w sposób, który nie narazi czułej instalacji elektrycznej na uszkodzenie. Każdy z wymienionych komponentów jest kompatybilny z aplikacją TaHoma, dzięki czemu sterowanie staje się łatwe i intuicyjne.

Naprawdę warto zdecydować się na system sterowania oświetleniem. Dzięki niemu można jeszcze lepiej skupić się na tym, co w domu jest najważniejsze – przyjemnej atmosferze i czasie w gronie najbliższych.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *