Kontenery – do magazynowania dużych ilości odpadów

avio gruz

Kontenery – do magazynowania dużych ilości odpadów

Odpowiednie zarządzanie odpadami to bardzo ważny element prac remontowych czy porządkowych w gospodarstwie domowym i w działalności gospodarczej. Szczególnego znaczenia nabiera w przypadku gromadzenia dużych ilości odpadów. 

Polskie prawodawstwo restrykcyjnie reguluje postępowanie w zakresie gromadzenia i wywozu odpadów komunalnych, pobudowlanych i poremontowych zrzucając na inwestorów obowiązek zastosowania odpowiednich kontenerów, które służą do gromadzenia i wywożenia odpadów oraz gruzu. Na szczęście w zarządzaniu odpadami pomoże specjalistyczne pojemniki, które pozwolą nie tylko na ich gromadzenie, ale też przewożenie. Najlepszym sposobem na magazynowanie i przewożenie dużych ilości śmieci będzie skorzystanie z szerokiej oferty wysokiej jakości kontenerów stworzonych specjalnie w tym celu. Oferowane na rynku duże pojemniki na odpady odpowiadają potrzebom rynku i spełniają wymogi narzucone przez prawodawcę. 

Zalety najmu kontenerów do magazynowania dużych ilości odpadów

Dzięki wynajęciu kontenerów do gromadzenia i przewożenia dużej ilości odpadów można oszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze.  Dzięki wynajmowi takich pojemników nie trzeba stale wymieniać zapełnionych zasobników, a koszt wywozu jednostki przeliczeniowej (1 kilograma odpadów) jest mniejszy w przypadku wywozu dużych kontenerów, niż tych małych. Dodatkowo firmy specjalizujące się w wynajmie kontenerów zajmują się przewozem, rozładunkiem, załadunkiem i odebraniem kontenera od klienta zarówno indywidualnego, jak i firmowego za pomocą samochodów ciężarowych typu HDS

Zbiórka odpadów to też bardzo ważny element troski o ochronę środowiska, która dzięki zastosowaniu specjalnych kontenerów na odpady stałe będzie wyjątkowo łatwa w realizacji. Odpowiednie składowanie odpadów, np. budowlanych, dzięki specjalnym, przeznaczonym ku temu kontenerom, jest ważnym elementem zabezpieczenia właściwej dbałości o środowisko. Kontenery wykonane zgodnie z określonymi standardami jakości oraz wymogami ochronnymi zapewniają bezpieczeństwo podczas magazynowania i transportu, gwarantując bezpieczeństwo dla środowiska. Kontenery wielkogabarytowe dostępne na rynku są wykonane z wysokiej jakości materiałów i dzięki temu mają wysoką odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych oraz czynników mechanicznych i chemicznych.

Najpopularniejsze rodzaje kontenerów do magazynowania dużych ilości odpadów

Zastosowanie wysokiej jakości materiałów do produkcji kontenerów pozwala spełniać wyśrubowane normy jakości i zapewnić bezpieczeństwo gromadzenia i przewożenia odpadów i gruzu. 

Najbardziej popularne rodzaje kontenerów to:

  • kontener na śmieci i gruz o pojemności 3m3 o wymiarach 3,5m (długość) x 1,5m (szerokość) x 0,6m (wysokość),
  • kontener na śmieci i gruz o pojemności 4m3 o wymiarach 3,5m (długość) x 1,5m (szerokość) x 0,8m (wysokość),
  • kontener na śmieci i gruz o pojemności 7m3 o wymiarach 3,5m (długość) x 1,5m (szerokość) x 1,5m(wysokość),
  • kontener na śmieci i gruz o pojemności 17m3 o wymiarach 6,5m (długość) x 2,30m (szerokość) x 1m (wysokość),
  • kontener na śmieci i gruz o pojemności 36m3 o wymiarach 6,5m (długość) x 2,3m (szerokość) x 2,5m (wysokość).

W ofercie firm specjalizujących się w wynajmie kontenerów na odpady znajdują się również tzw. Big Bagi – nylonowe worki o pojemności 1m3 . Te niewielkie pojemniki dedykowane są przede wszystkim dla firm i osób prywatnych, które realizują niewielkie remonty mieszkań lub wykonujących nieduże porządki w okresie wiosenno-jesiennym na terenach działek czy w przydomowych ogrodach. 

Zadbanie o odpowiednie zarządzanie odpadami to jeden z elementów koniecznych przy planowaniu realizacji projektu budowlanego czy remontowego. Zapewnienie odpowiedniego magazynowania i wywozu gruzu lub gromadzenia odpadów pobudowlanych jest regulowane przez prawo budowlane, dlatego warto je odpowiednio zaplanować. Na rynku znajdziemy szeroką ofertą firm oferujących kontenery do magazynowania dużej ilości odpadów zarówno dla osób indywidualnych, jak i przedsiębiorstw specjalizujących się w remontach, budowach, utrzymaniu zieleni, usługach porządkowych i innych.

źródło: Wyburzanie budynków, ścian, domów – Avio Star

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *