Nie masz pomysłu na wystawny bankiet firmowy? Zamów catering

catering biznesowy

Nie masz pomysłu na wystawny bankiet firmowy? Zamów catering

Podczas organizacji ważnych spotkań firmowych trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo detali. Tak naprawdę każdy z nich może zdecydować o ogólnym wrażeniu, jakie przedsiębiorstwo po sobie pozostawi, a przez to – jak będzie budować to jego wizerunek. Chcemy, żeby wszystko wypadło jak najlepiej. Dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalistów – i przy okazji szykowania wystawnego bankietu – zamówić dobry catering w sprawdzonej firmie.

Elegancja, szyk i styl, czyli posiłki na dowóz przygotowane przez profesjonalistów

Każda firma ma swój wypracowany sposób na budowanie jej wizerunku na zewnątrz. Często mogą to być działania wyróżniające ją na tle innych. Istnieją jednak pewne elementy, które sprawdzają się w każdym przedsiębiorstwie. Jeśli jest organizowane spotkanie wysokiej rangi, gala lub bankiet, na którym ma się pojawić wiele ważnych gości – wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Każdy element ma być nie tylko dopracowany, musi być także elegancki i szykowny. Sprawdza się to również w przypadku jedzenia i formy, w jakiej zostaje podane. 

Catering na bankiet firmowy musi dopasować się do formuły takiego spotkania. Wszystkie posiłki muszą być ładnie i estetycznie podane. Nie mogą także stanowić problemu z ich zjedzeniem – zwłaszcza, jeśli spora część wydarzenia opiera się na rozmowach na stojąco, przy niewielkich stolikach. Również obsługa musi wpisać się w klimat całego wydarzenia. Personel ma charakteryzować się wysokim poziomem kultury osobistej, ale i sporą wiedzą na temat tego, co podaje – ponieważ wielu gości może dopytywać o rodzaje posiłków. Profesjonalna firma cateringowa musi więc wiedzieć, jak przygotować dania dla dużej liczby osób, podać je na odpowiedniej zastawie i zapewnić fachową obsługę dla zebranych gości.

Menu wysokiej klasy tylko z dobrą firmą cateringową

Również jadłospis musi pasować do formuły takiego wystawnego bankietu. Tym bardziej, że niektóre potrawy, które pomimo tego, że są bardzo smaczne, trudno ładnie i elegancko zaprezentować na talerzach. Nie na każdym tego typu spotkaniu sprawdzą się dania kuchni regionalnej, jak i nie w każdym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie serwowanie owoców morza. Pewne jest jedno – wszystkie dania muszą być wykonane z produktów wysokiej jakości, podane również w odpowiedniej temperaturze. 

Jeśli serwujemy zupę, i nie jest to chłodnik, nie ma tu miejsca na zimny posiłek. Jeżeli takie jest życzenie klienta, całą imprezę można rozpocząć od rozdania gościom lampki szampana. W menu mogą znaleźć się koreczki, przystawki, ale również desery i napoje. Oczywistym jest również, że posiłków ma być na tyle, by nikt z bankietu nie wyszedł głodny. Firma cateringowa musi bardzo precyzyjnie oszacować, ile potraw będzie potrzebnych – tak, by dla wszystkich wystarczyło, ale i by nie było ryzyka, że sporo jedzenia się zmarnuje.

Dobra opinia to podstawa, zamów catering w sprawdzonej i polecanej firmie

Szukając firmy cateringowej, która będzie w stanie przygotować dania na bankiet firmowy, warto rozeznać się, czy ma już doświadczenie w obsłudze tego typu wydarzeń. Nie każda bowiem firma będzie potrafiła przyszykować dania dla kilkuset osób – a i takie liczby gości mogą przecież wchodzić w grę. Ważne jest, by na każdym etapie organizacji był zapewniony dobry kontakt z przedstawicielem firmy cateringowej. Po to, by móc na bieżąco reagować na wszelkie zmiany i brać pod uwagę kolejne sugestie. 

Dobra firma to również taka, która podpowie, jakie dania do menu wybrać. Coś, co nam może się wydawać adekwatne dla naszych gości, może się okazać bardzo skomplikowane w obsłudze albo nie będzie się zbyt dobrze prezentować na organizowanym bankiecie. Profesjonalny catering jest w stanie wyłapać takie detale i odpowiednio przekonać klientów do zmiany decyzji – jeśli będzie to zasadne. To bardzo istotne, by dobrze współpracować na tak wielu płaszczyznach z firmą cateringową, ponieważ taki bankiet może być jednym z ważniejszych wydarzeń dla przedsiębiorstwa w ciągu całego roku. W ten sposób buduje ono  swój wizerunek i dobrą opinię. Nie ma zatem miejsca na wpadki. A tego można uniknąć, jeśli tylko zdecydujemy się na obsługę przez profesjonalistów.

Źródło: Masters Catering – catering w Warszawie

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *